AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Kouč jednadvacítky povolal na přípravný kemp i Adama Hložka

V nominaci reprezentace do jednadvaceti let se poprvé objevil šestnáctiletý benjamínek Adam Hložek, který vyrazí s týmem na přípravný kemp do Rakouska. Premiérovou pozvánku dostal také brankář Hugo Jan Bačkovský a na seznamu hráčů nechybí ani útočník Martin Graiciar.

V březnu vedl s kapitánskou páskou sedmnáctku v kvalifkačních bojích o postup na mistrovství Evropy. Ani ne o tři měsíce později dostane Adam Hložek šanci ukázat se v dresu jednadvacítky. Klenot pražské Sparty přeskočil několik věkových kategorií najednou. O nominaci si řekl výkony ve své první sezoně v dospělém fotbale. I přes svůj nízký věk se po boku největších hvězd letenského celku i celé ligy neztratil. Právě naopak. Na jaře patřil ve Spartě k nejlepším hráčům, navíc přidal i tři góly.

„Už před březnovým srazem jsem říkal, že je Adam pro mě téma. Za ty výkony, které na jaře předváděl ve Spartě, si nominaci zaslouží. Je to obdivuhodné, jakým způsobem se s tím popasoval. V jeho věku se prosadit do základní sestavy Sparty je něco neskutečného,“ neskrýval údiv lodivod reprezentační jednadvacítky Karel Krejčí. „Zvládl přechod do dospělého fotbalu velmi dobře, ukázal, že jeho výkony nejsou náhodné. Líbí se mi na něm i to, že nebrečí, že přijme i důraznou hru. Jeho dovednosti jsou na vysoké úrovni, je to velký příslib do budoucna,“ dodal.

Čerstvého držitele ocenění pro objev tohoto ligového ročníku chce do svého týmu zapracovat před podzimním startem kvalifikace mistrovství Evropy. „Není to tak, že to v zápase hodíme na něj, ale šanci dostane. Potřebujeme, aby do týmu nějakým způsobem zapadl, aby zapadl do party. Potřebuji ho poznat blíž. Nechceme to nechávat na poslední chvíli,“ objasnil Krejčí.

Do Rakouska jede i Bačkovský s Graiciarem

Premiérový start za jednadvacítku si může na kempu v Rakousku, kde se lvíčata utkají s Ruskem a Slovenskem, odbýt i devatenáctiletý gólman Hugo Jan Bačkovský. Kmenový hráč Sparty v letošní sezoně hostoval v druholigové Vlašimi, kde nastoupil ke třinácti zápasům a dvakrát se mu podařilo udržet čisté konto.

Kouč Krejčí pamatoval při sestavování nominace i na Martina Graiciara. Dvacetiletý forvard italské Fiorentiny si odbyl debut v dresu jednadvacítky koncem března ve Španělsku, kdy se rovnou poprvé zapsal i mezi střelce. Při výhře 4:0 nad Mexikem se postarala o třetí českou trefu.