AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Schick o své budoucnosti: Chci dokázat, že do AS patřím. Nerad něco vzdávám

V dresu národního týmu o sobě dával pravidelně vědět a střílel důležité góly, na klubové úrovni ale útočník Patrik Schick neprožil zrovna dvakrát vydařenou sezonu. V AS Řím se mu nedařilo podle představ a v následujících týdnech bude řešit, co dál. On má jasno. Prioritou pro něj zůstává setrvání v římském velkoklubu.

„Sezona byla náročná, v Římě to byly celou dobu vzestupy a pády. Jsem rád, že ji máme za sebou. Bohužel nedopadla podle představ,“ neskrýval Schick při povídání s novináři na reprezentačním srazu před kvalifikačními zápasy s Bulharskem a Černou Horou.

Třiadvacetiletý forvard ve 32 soutěžních zápasech zaznamenal pět gólů a tři asistence. Sám dobře ví, že to nejsou bůhvíjak oslnivá čísla. I kvůli tomu, že AS skončilo v tabulce Serie A až na šestém místě a místo Ligy mistrů si zahraje v příštím ročníku pouze Evropskou ligu, se začaly i italských médiích rojit spekulace o jeho možném odchodu.

„V Itálii se toho tolik píše, jsou to jenom spekulace. Nevím, co je na tom pravdy. U nás se nejdřív musí vyřešit post sportovního ředitele, který ještě není oznámený. Neví se, kdo nás bude příští sezonu trénovat. První se určitě musí řešit tyhle věci a pak se budou řešit hráči,“ ubezpečil Schick.

S římským velkoklubem má platnou smlouvu do června 2022, zda ale bude ve věčném městě pokračovat i v následující sezoně, zatím neví. Byť to pro něj zůstává hlavní prioritou. Podle jeho slov bude klíčové, kdo se stane novým trenérem a kdo se chopí pozice sportovního ředitele. „Chci určitě dokázat, že tam patřím. Ale teď těžko říct. Nerad něco vzdávám, to není v mé povaze. Sám jsem zvědavý, jakou bude mít představu vedení a nový trenér. Podle toho se budu dál orientovat,“ prohlásil.

Teď se ale plně připravuje na nadcházející kvalifikační zápasy v boji o postup na mistrovství Evropy 2020. Právě na reprezentačním srazu si Schick už několikrát spravil chuť. Se stejným plánem dorazil odchovanec pražské Sparty zpátky do Česka i tentokrát. „Reprezentace je samozřejmě pro mě velmi důležitá. Nejsem nastavený tak, že už je dovolená. Pořád tady máme dva velmi důležité zápasy, na které se těším. Doufám, že se povedou,“ věří mladý útočník.

Všichni dobře vědí, že právě duely s Bulharskem a Černou Horou mohou o osudu kvalifikace hodně napovědět. Po debaklu 0:5 v Anglii potřebuje tým pod vedením kouče Jaroslava Šilhavého zabrat a v ideálním případě získat šest bodů. „Jestli chceme hrát o to druhé místo, tak tyhle zápasy musíme vyhrát. Hrajou nám do karet jejich minulé výsledky. Všude byly remízy a to nám pomohlo. Věřím, že to zvládneme,“ dodal Schick, který v reprezentaci odehrál 16 utkání a pětkrát se zapsal mezi střelce.

(zdroj foto: fotbal.cz)

-> PROFIL PATRIKA SCHICKA