AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Trojice Zima, Matoušek a Chytil slaví se Sigmou titul v Juniorské lize

Poslední ročník Juniorské ligy ovládli hráči olomoucké Sigmy. K zisku titulu svým dílem přispělo i trio mladíků, které zastupuje agentura ISM – David Zima, Jakub Matoušek a Mojmír Chytil.

Hanáci dobře věděli, že pokud v závěrečném kole na plzeňské půdě vytěží tři body, první místo jim už nikdo nevezeme. A to se jim také povedlo. Při výhře 4:1 se o druhý olomoucký gól postaral Mojmír Chytil, který tentokrát nastoupil na hrotu útoku. V základní sestavě nechyběli ani stoper David Zima s křídelníkem Jakubem Matouškem (na foto nahoře).

Posledně jmenovaný se na triumfu Sigmy v soutěži podílel vůbec nejvíc. Alespoň co se týče čísel. Devatenáctiletý hráč naskočil do všech 30 utkání v sezoně, v nichž nasázel úctyhodných 14 gólů. Společně se spoluhráčem Zmrzlým se dělí o pozici nejlepšího střelce týmu a zároveň třetího nejlepšího kanonýra celé Juniorské ligy.

Mezi velké opory juniorky Hanáků patřil i o rok starší Mojmír Chytil (na foto dole). Mládežnický reprezentant, jenž si v letošní sezoně připsal v dresu Sigmy své první čtyři starty v nejvyšší soutěži, si trefou v závěrečném duelu v Plzni polepšil na osm přesných zásahů. V sestavě chyběl jen ve dvou případech. Ve dvanácti zápasech dostal šanci ukázat se osmnáctiletý David Zima, další z velkých talentů olomoucké líhně a rovněž mládežnický reprezentant.

(zdroj foto: sigmafotbal.cz)