AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Brněnský Martin Sedlák nejlepším střelcem dorostenecké ligy

Dvacet. Takovou porci gólů nasázel v letošní sezoně v dresu brněnské devatenáctky Martin Sedlák. Talentovaný ofenzivní hráč si tím zajistil prvenství v tabulce střelců celostátní ligy staršího dorostu.

Po podzimu měl na kontě devět branek, v jarní části sezony měl Martin Sedlák ještě o něco přesnější mušku. V závěrečném utkání soutěže dvěma trefami rozhodl o výhře Zbrojovky 2:0 nad Pardubicemi a počet gólů zaokrouhlil na rovných dvacet. Potřeboval na ně 28 zápasů. Takovým číslem se v dorostenecké lize nikdo jiný chlubit nemůže.

„Za nejlepšího střelce jsem rád, ale neberu to jako to hlavní. Pro mě je nejdůležitější výkon a úspěch týmu. Je to i práce mých spoluhráčů, kteří mi na góly nahrávaly,“ okomentoval svůj počin devatenáctiletý mladík.

Sezonu hodnotí z hlediska individuálního i týmového kladně. „Jen mě mrzí, že jsme se v tabulce neumístili lépe než na pátém místě. Celá se sezona mě připravovala na přesun z mládežnického do dospělého fotbalu a právě tím mě posunula hodně nahoru,“ doplnil Sedlák, který se začne na následující sezonu připravovat s nově založeným "béčkem" Zbrojovky.

Ve dresu staršího dorostu o sobě dávali v právě skončeném ročníku vědět i další mladíci, které zastupuje agentura ISM. Jen jednou ze třiceti odehraných kol chyběl v sestavě sedmnáctiletý stoper Šimon Žalud, devatenáct zápasů odehrál ještě o rok mladší záložník Michal Ševčík, jenž týmu pomohl šesti vstřelenými góly. Stejně starý středopolař David Jambor si připsal čtyři starty, v nichž se mu podařilo jednou skórovat.

(zdroj foto: fczbrno.cz)