AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Hložek chválen koučem lvíčat, Ševčík oslavil první trefu za osmnáctku

Šestnáctiletý Adam Hložek odehrál na přípravném kempu v Rakousku připsal první dva zápasy v dresu reprezentace do 21 let a rozhodně nezklamal. To samé platí i o stejně starém Michalu Ševčíkovi. Tomu se při druhém startu za osmnáctku podařilo dokonce skórovat.

Adam Hložek dostal šanci ukázat se hned v prvním ze dvou testů na soustředění. Trenéři zařadili objev uplynulého ligového ročníku pro souboj s výběrem Ruska (1:0) rovnou do základní sestavy. Ofenzivní tahoun ofenzivy pražské Sparty odehrál při svém debutu v dresu lvíčat 82 minut a svým výkonem splnil očekávání trenérského štábu v čele s Karlem Krejčím. „Zaslouží pochvalu. Neměl jednoduché, ale opět potvrdil, jak velký talent v něm máme. V jeho věku si se soupeři poradil výborně,“ ocenil Hložkův výkon hlavní trenér lvíčat.

„Byl to můj první zápas za jednadvacítku a moc si toho vážím. Hodnotím ho velmi kladně, protože jsme ve velkém vedru porazili Rusáky. Jsem moc rád, že se nám utkání povedlo dotáhnout k vítězství,“ řekl ke své premiéře šestnáctiletý talent, který naskočil na závěrečnou půlhodinku i do druhého duelu proti Slovensku. Týmu pomohl k výhře 2:1.

Do obou utkání v Rakousku zasáhl i Martin Graiciar. Proti Rusku nastoupil dvacetiletý útočník italské Fiorentiny v základní jedenáctce a odehrál 70 minut, proti Slovákům šel na hřiště v 85. minutě.

Druhý zápas a hned gól

Reprezentační osmnáctka měla na programu dva přípravné zápasy se stejně starým výběrem Bosny a Hercegoviny. V tom prvním v Táboře si při výhře 3:0 odbyl premiéru v této věkové kategorii záložník brněnské Zbrojovky Michal Ševčík, který stejně jako obránci Tomáš Vlček ze Slavie a plzeňský Karel Žilák nastoupil v základní sestavě.

O dva dny později změřily tyto týmy síly ve Vlašimi znovu. Ševčík tentokrát naskočil do druhého poločasu a za důvěru se odvděčil ideálním způsobem. V 57. minutě zvyšoval svoji první trefou v dresu osmnáctky už na 3:0 pro český tým. Další start si při konečné výhře 3:1 připsali i Vlček s Žilákem.

(foto: fotbal.cz)