AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Brankář Jan Hanuš se vrátil do míst, kde s fotbalem začínal

Předposlední červnovou sobotu měl Jan Hanuš na co vzpomínat. Jako gólman Jablonce se vrátil do míst, kde udělal své první fotbalové krůčky a odkud si to namířil až do ligy. Se severočeským celkem se představil v Chlumci nad Cidlinou, kde hájil branku svého týmu v přípravném utkání s Hradcem Králové.

Že se zápas hrál zrovna v Chlumci nad Cidlinou, mělo svůj důvod. Tamní fotbalový klub slavil sté výročí založení a vrcholem oslav byl přípravný duel Jablonce s druholigovým Hradcem Králové. První poločas v brance severočeského celku odchytal Jan Hanuš, chlumecký odchovanec.

„Naposledy jsem tu hrál snad za mladší žáky. Rychle to utíká. Ale těšil jsem se na to. Hezky to všechno vyšlo. Jsem moc rád, že jsem u toho tady mohl být,“ podotkl v rozhovoru pro klubový web jednatřicetiletý gólman, který měl rozhodně s kým pohovořit. „Šlo hlavně o rodinné známé. Dlouho jsme se neviděli, tak jsem je alespoň takhle mohl na chvíli pozdravit a popovídat si,“ dodal odchovanec pražské Slavie.

Zkušený brankář se 117 ligovými starty pomohl Jablonci čistým kontem k hubené výhře 1:0. „Řekl bych, že to bylo plus mínus takové vyrovnané. Měli jsme ale víc šancí, Chram (Jan Chramosta) trefil tyčku, což byla největší šance. Člověk ale musí stále brát, že je to příprava. Je tam únava, ale účel to splnilo a důležité je i to, že jsme vyhráli. Takže všechno fajn,“ hodnotil druhý vyhraný duel v rámci letní přípravy.

Ve středu 26. června nastoupí Jablonečtí k dalšímu utkání v Lázních Bělohrad proti dalšímu druholigovému celku Pardubicím, poté už se přesunou do Rakouska. „Tréninky na soustředění už asi začnou pomalu zvolňovat. Budeme tam hrát kvalitní zápasy, které budeme chtít zvládnout jak herně, tak výsledkově. Potom přijedeme a už je jen týden do ligy. Příprava je ale jedna věc a liga samotná, to je věc druhá. Věřím, že i ligu odstartujeme dobře, protože síla tady je, ač se kádr hodně obměnil,“ doufá bývalá dlouholetá opora Jihlavy.

(zdroj foto: fkjablonec.cz)

-> PROFIL JANA HANUŠE