AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Nominace U19: Na EURO jede Zima, Macháček, Slaměna, Kepl i Píchal

Trenér reprezentační devatenáctky Jan Suchopárek oznámil finální nominaci na blížící se evropský šampionát. Do Arménie zamíří s týmem i pětice mladíků, které zastupuje agentura ISM.

Osmnáctiletý stoper David Zima z olomoucké Sigmy patří mezi opory současné devatenáctky, o čemž svědčí i fakt, že v elitní fázi kvalifikace nechyběl na hřišti ani minutu. Mezi hráče s největším počtem odehraných zápasů v kádru patří i o rok starší David Macháček. Také talentovaný slávistický středopolař zasáhl do všech tří rozhodujících kvalifikačních bojů, ve dvou případech nastoupil v základní sestavě.

Překvapením není ani nominace zlínský záložníka Patrika Slaměny. I on pravidelně nastupuje, celkem má na kontě devět startů a dvě branky. Jednu z nich si devatenáctiletý mladík s osmi starty v nejvyšší soutěži schoval na základní část kvalifikace.

Aktuálně se o pozici nejlepšího střelce výběru do 19 let dělí se čtyřmi přesnými zásahy dva hráči a jedním z nich je plzeňský šutér Tomáš Kepl. Ten má za sebou povedenou sezonu, ve které nasázel 12 gólů za juniorku. Navíc má za sebou těžké duely v prestižní UEFA Youth League. Na EURO jede také další forvard David Píchal, jenž se v uplynulém ročníku těšil důvěře v druholigovém Prostějově. Odehrál 21 zápasů, v nichž se mu podařilo třikrát skórovat.

Čeští mladíci vstoupí do šampionátu v Arménii v pondělí 15. července proti favorizované Francii, o tři dny později vyzvou výběr Norska a boje ve skupině zakončí v neděli 21. července duelem s Irskem. První dva týmy postoupí do semifinále.