AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Stoper Jiří Piroch vyztuží obranu Dukly: Chci pomoct vrátit na Julisku první ligu

Pražská Dukla si dala za cíl přivést před startem nového ročníku druhé nejvyšší soutěže důrazného obránce. Tento úkol splnila podpisem tříleté smlouvy se stoperem Jiřím Pirochem, který na Julisku přestoupil z Plzně.

Třiadvacetiletý obránce je plzeňským odchovancem, v dresu Viktorie ovšem nikdy nedostal výraznější šanci. Zkušenosti tak sbíral na hostování v Pardubicích, Jablonci a Karviné. V nejvyšší soutěži si připsal sedm startů, ve druhé lize pak odehrál 43 zápasů.

„Vidím to tady tak, že se tu buduje nové mužstvo. Náš cíl bude jasný – vrátit se co nejdříve zpět do první ligy, při nejlepším už tento rok. Uděláme pro to maximum. Můj sen a cíl bylo hrát pravidelně první ligu. Byl bych moc rád, kdyby se nám to s Duklou povedlo a nejvyšší soutěž sem vrátili, protože si myslím, že na Julisku patří,“ uvedla nová akvizice Dukly při podpisu konktraktu, jehož platnost vyprší 30. června 2022.

V klubu si od mladého obránce slibují hodně. „Jsem rád, že jsme s Viktorií Plzeň a jeho agentem Pavlem Paskou přestup Jirky Pirocha dotáhli. Je to tvrdý a nekompromisní obránce. Typ hráče jako je on jsme potřebovali. Věřím, že se rychle adaptuje a bude oporou mužstva,“ okomentoval Pirochův příchod sportovní ředitel Dukly Pavel Vandas.

(zdroj foto: fkdukla.cz)