AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Jan Hanuš si po deseti letech zachytal v evropských pohárech

Jednatřicetiletý gólman se postavil do jablonecké branky v obou duelech 2. předkola Evropské ligy proti arménskému Pjuniku Jerevan a polepšil si na pět startů v evropských pohárech.

Hanuš si debut na evropské scéně odbyl v létě roku 2009 ještě jako talent pražské Slavie. Jednadvacetiletý odchovanec celku z Edenu dostal na přelomu července a srpna přednost před zkušeným kolegou Martinem Vaniakem v dvojutkání 3. předkola Ligy mistrů proti Šeriffu Tiraspol. Sešívaní s Hanušem v brance ovšem po úvodní venkovní bezbrankové remíze doma uhráli s moldavským soupeřem jen remízu 1:1, která sešívané vyřadila ze hry o start v „milionářské“ soutěži.

Mladý brankář i přes nečekané vyřazení dostal od trenérů v čele s Karlem Jarolímem šanci mezi třemi tyčemi i v následném úvodním klání play-off Evropské ligy proti CZ Bělehrad. A Hanuš nezklamal, čistým kontem pomohl k hladké domácí výhře 3:0 a zároveň k velkému kroku k postupu do skupinovy. Tu si slávisté i přes porážku 1:2 v Bělehradě nakonec zahráli.

Bývalý dlouholetý pilíř Jihlavy nasál atmosféru evropských pohárů zase až v sezoně 2018/2019, kdy se s Jabloncem probojoval do hlavní fáze Evropské ligy. Ani v předkolech, ani v jednom z šesti duelů ve skupině ovšem nezasáhl. To se Hanušovi poštěstilo až letos.

V arménském Jerevanu nastoupil prakticky na den přesně po deseti letech k zápasu na evropské scéně. Ani zkušený gólman s více než stovkou odchytaných ligových duelů nezabránil porážce Severočechů na rozpálené půdě Pjuniku 1:2. V domácí odvetě na Střelnici už sice udržel čisté konto, jenže jelikož se jeho spoluhráčům z řady šancí nepodařilo skórovat, po bezbrankové remíze šel dál Pjunik.

(zdroj foto: fkjablonec.cz)

-> PROFIL JANA HANUŠE