AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Po vítězném zásahu pomohl Janetzký porazit „svoji“ Opavu

Vydařené období má za sebou záložník Jakub Janetzký. Poté, co svým prvním gólem v sezoně rozhodl o ligové výhře Zlína nad Teplicemi, pomohl ševcům jako člen základní sestavy k zisku tří bodů v Opavě, kde strávil celý minulý ročník.

Do utkání 4. kola proti Teplicím naskočila letní zlínská posila z Jablonce čtvrt hodiny před koncem a trenér Csaplár si po tomto tahu mohl mnout ruce. Byl to právě dvaadvacetiletý středopolař, kdo v 88. minutě zlomil do té doby bezbrankový stav.

„Jsem hlavně rád, že jsme vyhráli. To jsme potřebovali,“ zdůraznil autor vítězné branky. Svojí první šanci ještě neproměnil, o to víc ho těšilo, že v závěru se mu míč přeci jen do sítě podařilo dostat. „Aspoň jsem se vykoupil. Gólovou střelu jsem netrefil zrovna ideálně, ale naštěstí to tam spadlo,“ dodal.

Svým výkonem si řekl o nominaci do základní sestavy pro následné klání právě na půdě Opavy, kde s fotbalem začínal a kde strávil celou předchozí sezonu na hostování. První souboj proti Slezskému FC se Janetzkému vydařil, se Zlínem si po výhře 3:0 odvezl všechny body. „Dařilo se nám hrát náš fotbal, nenakopávali jsme míče, ale hráli do nohy,“ uvedl hlavní klíč k úspěchu.

-> PROFIL JAKUBA JANETZKÉHO