AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

ČFL je na přechod dospělého fotbalu ideální, říká Tomáš Vincour

Mezi jádro obnoveného B-týmu pražské Slavie patří i osmnáctiletý stoper Tomáš Vincour, kterého těší nejen úspěšný vstup sešívané rezervy do nového ročníku ČFL, ale i fakt, že si může na dospělý fotbal zvykat právě v této soutěži. Podle něj jde o ideální variantu.

Máte za sebou v ČFL první dva zápasy. Mohli jste do sezony vůbec vstoupit lépe?

Myslím si, že výsledkově to lépe ani nemohlo dopadnout. Jsou to první dva zápasy, stále se seznamujeme s dospělým fotbalem, takže jsme rozhodně rádi za to, jak jsme to zvládli a chceme takhle pokračovat i nadále.

Zatímco v prvním zápase posílili béčko hráči z A-týmu, proti Vltavínu jste hráli bez posil a stejně jste třetím tým uplynulého ročníku s přehledem porazili. V čem byly mezi oběma týmy hlavní rozdíly?

Věděli jsme, že Vltavín minulý ročník soutěže skončil na velmi slušném třetím místě, takže do utkání jsme šli s určitým respektem k soupeři, ale zároveň jsme byli namotivovaní k tomu, abychom získali další tři body. Soupeř měl hlavně v první půli velké mezery mezi obrannou a záložní řadou, čehož jsme využívali a aktivní hrou jsme Vltavín přehrávali. I po změně stran jsme byli lepším týmem, proměnili další šance a zaslouženě vyhráli.

V úvodu sezony se prezentujete aktivní hrou, nasázeli jste už 11 gólů. Plánujete, že půjdete do každého zápasu s tím, že budete chtít soupeře přehrát?

Rozhodně ano, chceme hrát po vzoru našeho A-týmu, být dominantní na míči, hrát aktivně, vytvářet si hodně šancí, kvalitně presovat soupeře a dostávat co nejméně branek.

Slávistické béčko je složené zejména z hráčů ročníku 2000 a 2001, hodně se mezi sebou asi znáte. Je to ta největší přednost vašeho týmu?

Dá se říct, že jsme pohromadě už několik let. Buď jsme tvořili jeden tým, nebo jsme se pravidelně potkávali na Xaverově, takže se všichni známe už dlouho. Hodně zkušeností nám předávají i Míra Podrazký s Míšou Švecem, kdy mezi s sebou máme všichni velmi dobrý vztah a to je základ, ze kterého můžeme těžit.

Pro vás, mladé hráče, je letošní sezona vlastně přechodem do dospělého fotbalu. Můžete po dvou odehraných zápasech říct, že je ČFL pro přechod ideální soutěží?

S dorosteneckou soutěží se ČFL nedá vůbec srovnávat. Vše je rychlejší, taktičtější, podstoupíte víc soubojů, nikdo nikomu nenechá nic zadarmo. Je to pro nás seznámení s dospělým fotbalem a kvalita soutěže odpovídá tomu, co jsme všichni tak nějak očekávali. Takže ano, je ČFL ideální soutěží.

(zdroj foto: slavia.cz)