AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Velký návrat. Zbrojovce pomůže ve druhé lize odchovanec Ondřej Vaněk

Devětadvacetiletý záložník bude po konci v ruské Ufě pokračovat v druholigové Zbrojovce Brno, kde s fotbalem začínal.

Vaněk začal v Brně trénovat už v srpnu po svém návratu z Ruska, kde se dohodl na předčasném ukončení smlouvy a hledal si nový klub. Nakonec našel společnou řeč právě se zástupci Zbrojovky. „Udělám vše pro to, abych klubu pomohl tam, kam patří, tedy do první ligy. To je můj hlavní cíl a smysl mého rozhodnutí,“ řekl osminásobný reprezentant krátce po podpisu smlouvy.

Do Brna se tamní odchovanec vrací po jedenácti letech. „Většinu hráčů z kabiny si pamatuju spíše jako protihráče, jen s Pazlim (Janem Pázlerem) jsem se potkal v mládeži Slavie na intru,“ poznamenal. „Ale v Brně už trénuju tři týdny, z toho poslední týden s áčkem, takže už kluky vesměs znám líp,“ dodal Vaněk.

Zkušený záložník, jenž bude ve Zbrojovce oblékat dres s číslem 90, si odbyl ligovou premiéru ve Slavii, shodou okolní proti Zbrojovce. Po hostování v Hlučíně působil čtyři roky v Jablonci, kde si svými výkony řekl o premiérovou pozvánku do reprezentace. Následně přestoupil v roce 2014 do tureckého Kayserisporu, po sestupu klubu z nejvyšší soutěže se domluvil na angažmá v Plzni, se kterou získal dva ligové tituly. Poslední tři roky strávil v ruské Ufě, kde odehrál 44 ligových duelů a připsal si osm branek. V české nejvyšší soutěži má Vaněk na kontě 123 startů, v nichž vstřelil 16 gólů.

(zdroj foto: fczbrno.cz)

-> PROFIL ONDŘEJE VAŇKA