AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Ondřej Vaněk se po návratu do Zbrojovky poprvé zapsal mezi střelce

Devětadvacetiletý záložník se dočkal premiérového gólu v dresu brněnské Zbrojovky po svém návratu velmi rychle. Skóroval už při svém druhém startu, porážku svého týmu ve šlágru 9. kola druhé ligy v Jihlavě ale neodvrátil.

Osminásobný reprezentant si obnovený debut v dresu svého mateřského klubu odbyl v předchozím sledovaném brněnském derby s Líšní. Ve středu zálohy odehrál celých 90 minut a trenéři na jeho zkušenosti vsadili i ve šlágru na půdě Jihlavy, jednoho z hlavních aspirantů na postup do nejvyšší soutěže.

Vaněk znovu nastoupil v zahajovací jedenáctce a v 55. minutě se dokonce zapsal mezi střelce. Počkal si na přihrávku ze strany, pravačkou poslal míč neomylně za záda domácího brankáře a snížil na 1:2 z pohledu Zbrojovky. Držitel dvou ligových titulů měl navíc prsty i ve vyrovnávací brance, když se po jeho centru v 88. minutě prosadil Růsek. Brňané ovšem těžce vydobytou remízu neudrželi a po inkasovaném gólu v nastavení odjeli z Vysočiny bez bodu. Vaněk znovu odehrál plnou porci minut.

Gól Ondřeje Vaňka v čase 1:22: