AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Návrat Pulkraba na trávníky se blíží, Drchal ještě potřebuje čas

Trenér Sparty Václav Jílek se po vítězném ligovém duelu s Karvinou rozpovídal i o stavu dlouhodobě absentujících útočníků Matěje Pulkraba s Václavem Drchalem. První z nich je prý blízko návratu na ligové trávníky.

Dvaadvacetiletý Pulkrab hrál naposledy v polovině března, kvůli přetrvávajícím problémů s achilovkou se klub rozhodl důrazného forvarda poslat na operaci. Tu podstoupil v květnu a od té doby letenskému celku chybí. To by se ale mohlo už brzy změnit.

„Jeho návrat je blízko. Větší část tréninkových jednotek absolvuje s týmem. Během reprezentační pauzy bude prostor, abychom ho posunuli ještě dál a byl pomalu připravený do plného zápasového vytížení,“ přinesl pozitivní zprávu kouč Jílek.

To o dva roky mladší Drchal si bude muset na další ligový start počkat zřejmě až na jaro. Blonďatý útočník si v závěru minulé sezony poranil už jednou operované koleno a v Německu nakonec musel podstoupit další zákrok.

„Venca bude potřebovat ještě dva měsíce. Sice je v individuálním tréninku, ale jsou to lineární věci, bez změny směru. Je to první náročnější blok,“ uvedl k aktuálnímu zdravotnímu stavu autora čtyř ligových branek sparťanský lodivod.

(zdroj foto: sparta.cz)