AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Jedenáct zápasů, 12 gólů. Martin Sedlák září v béčku Zbrojovky

Devatenáctiletý Martin Sedlák se zatím vypořádává s přechodem do dospělého fotbalu více než zdatně. Rychle se vypracoval mezi tahouny divizní rezervy brněnské Zbrojovky, v jejímž dresu dává gól za gólem a patří mezi nejlepší střelce soutěže.

V minulé sezoně se talentovaný útočný hráč rozloučil s mládežnickým fotbalem opravdu stylově – ovládl tabulku střelců celostátní dorostenecké ligy. V létě se společně s řadou spoluhráčů přesunul do obnovené rezervy brněnského celku s cílem začít se adaptovat na dospělý fotbal. A Martin Sedlák zatím tento důležitý krok zvládá bravurně.

Naskočil do všech jedenácti odehraných zápasů (z toho devětkrát v základní sestavě) a v nich nasázel hned dvanáct branek, díky nimž mu patří pozice třetího nejlepšího šutéra divizní skupiny D. Na tuto porci potřeboval přesně 833 minut. K tomu ještě přidal dvě asistence.

Povedl se mu už vstup do sezony, když v úvodním kole nasměroval béčko Zbrojovky dvěma trefami k výhře 5:1 na hřišti Tasovic. Dvakrát zamířil do černého také při vítězství 4:1 na půdě Havlíčkova Brodu. Střelecky nejvydařenější duel ale Martin Sedlák (na foto v červeném) zažil v 5. kole, proti Velké Bíteši se blýskl hattrickem a hlavně jeho zásluhou slavila Zbrojovka další vysokou výhru 5:1.

(zdroj foto: fczbrno.cz)