AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Po více než roce se dočkal gólu v lize. Cítím úlevu, říká Stanislav Tecl

Když loni v září skóroval na půdě Slovácka, tak ho ani nenapadlo, že na další ligovou branku si bude muset počkat i vinou zranění až na začátek listopadu následujícího roku. Útočník Stanislav Tecl se dočkal v duelu 15. kola proti ostravskému Baníku (4:0), kdy se podepsal pod třetí ze čtyř slávistických přesných zásahů.

„Gól chutná dobře, čekal jsem na něj dlouho a trošku se k němu protrápil. Jsem rád, že to tam konečně spadlo. Potřeboval jsem ho už dva měsíce, takže jsem cítil velkou úlevu,“ oddechl si v rozhovoru pro O2 TV Sport devětadvacetiletý forvard, jenž poprvé v sezoně odehrál celých zápas. Prosadil se v 68. minutě, kdy úspěšně dorážel vyřazenou střelu Tomáše Součka.

Jen pár minut před svou 55. trefou v nejvyšší soutěži si vynutil faul v pokutovém území, kapitán a lídr týmu Souček ovšem tentokrát při pokusu z penaltového puntíku selhal. I přesto ale sešívaní vyhráli hladce 4:0 a Baníku tak vrátili pár dní staré vyřazení z poháru. „Dostali jsme facku, někdy není na škodu si sednout na zadek a začít zase poctivě pracovat. Všechno zlé je pro něco dobré,“ vrátil se ještě k pohárovému zklamání a následnému návratu na vítěznou vlnu odchovanec jihlavského fotbalu.

(zdroj foto: slavia.cz)

-> PROFIL STANISLAVA TECLA