AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Do jednadvacítky se po zranění vrací Ladislav Krejčí

Hned čtveřice hráčů ze stáje agentury ISM zamíří na nejbližší sraz reprezentační jednadvacítky, kterou již brzy čekají další dva duely evropské kvalifikace se San Marinem (14. října) a v Chorvatsku (18. října).

K týmu se kromě brankáře Huga Jana Bačkovského (0 startů / 0 gólů) z Vlašimi a sedmnáctiletého Adama Hložka (6/1) připojí další sparťanský záložník Ladislav Krejčí (4/0), jenž se vrací po zranění. „Patří do osy týmu,“ poznamenal trenér Karel Krejčí.

Ten premiérově zařadil do nominace i Michala Hlavatého (0/0). V druholigových Pardubicích, kde v této sezoně hostuje z plzeňské Viktorie, pravidelně hraje, navíc se prezentuje stabilními výkony. Ve 13 odehraných zápasech má bilanci dvou gólů a jedné asistence. „Za úplného nováčka v našem týmu ho ani nepovažuju, byť zatím povolán nebyl. Ale pracoval jsem s ním dlouho v reprezentační dvacítce a vím, že v něm je potenciál,“ řekl k nominaci 21letého středopolaře kouč Krejčí.

Lvíčata vybbojovala v prvních třech odehraných zápasech pět bodů, za které jim patří třetí místo v šestičlenné kvalifikační tabulce. Na Euro přímo postupují jen vítězové skupin, na závěrečný turnaj je pak doprovodí šest nejelepších celků na druhých místech.