AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Chytil při své premiéře v základní sestavě asistoval u vítězného gólu

V duelu 18. kola proti Liberci (1:0) nastoupil olomoucký Mojmír Chytil ke svému osmému startu v první lize, vůbec poprvé ale nastoupil v základní sestavě Sigmy. Dvacetiletý ofenzivní univerzál se ukázal ve velmi dobrém světle, povedený výkon navíc okořenil asistencí u jediné trefy zápasu.

Chytil dostal v letošní sezoně už šanci na půdě ostravského Baníku (17 minut), ve Zlíně (33 minut) i v domácím souboji s vedoucí Slavií (2 minuty), pokaždé šel ovšem do hry jako střídající hráč. Až pro zápas s libereckým Slovanem ho trenéři zařadili do základní sestavy a udělali dobře.

Šikovný mladík z pozice hrotového útočníka už ve 14. minutě připravil střílenou přihrávkou před branku gól pro spoluhráče Vepřeka, tento zásah byl zároveň vítězný. „Dostal jsem skvělý míč od Faltiče (Šimona Falty), který jsem pak dával spíše pod sebe. Zkoušel jsem to přihrát na vzdálenější tyč, jestli tam bude někdo ze spoluhráčů. A povedlo se, jsem za to rád,“ těšilo po utkání Chytila.

Na hřišti vydržel do 51. minuty, poté musel kvůli zranění vystřídat. „Srazil jsem se s gólmanem Liberce, dostal jsem se nohou pod něj a hodně mě v ní zabolelo. Snažil jsem se to rozběhat, ale bohužel to nešlo. Věřím ale, že to bude v pořádku, nějak to rozhýbu. Těší mě, že jsme vyhráli, to je nejdůležitější,“ podotkl odchovanec Sigmy.

Ten přiznal, že před svým premiérovým startem v základní sestavě v nejvyšší soutěži cítil jistou nervozitu. „Den před zápasem a v den zápasu ráno, jsem nervózní byl. Ale když jsem pak přišel na stadion, tak to ze mě spadlo a byl jsem v pohodě,“ dodal ještě v rozhovoru pro klubový web ofenzivní univerzál, který v letošní sezoně nasbíral už 14 startů za „béčko“ Sigmy v MSFL, kde má na kontě už 8 gólů.

(zdroj foto: sigmafotbal.cz)

-> PROFIL MOJMÍRA CHYTILA