AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Šimon a Adam Gabrielovi v ČFL: Jak si v podzimní části sezony vedli?

Osmnáctiletá dvojčata Šimon a Adam Gabrielovi mají za sebou první půlrok v dospělém fotbale. Zatímco stoper Šimon sbíral cenné starty v ČFL v dresu plzeňské Viktorie, krajní bek Adam hájil ve stejné soutěži barvy rezervního týmu pražské Sparty. Oba si přitom vedli více než slušně.

O něco málo víc toho během podzimní části třetiligové soutěže odehrál sparťan Adam, konkrétně má na kontě o 59 odehraných minut víc. Jednou se z pozice pravého krajního obránce dokonce zapsal mezi střelce – ve 13. kole nastartoval po osmi minutách svůj tým úvodní brankou za domácí výhrou 3:0 nad Rakovníkem.

Jeden přesný zásah má ve statistikách zapsaný i Šimon. Jeden z hlavních tahounů současné reprezentační devatenáctky otevřel už v 6. minutě skóre sledovaného derby v Domažlicích v rámci 7. kola (2:1), viktoriáni si i díky jeho prvnímu soutěžnímu gólu v dospělém fotbale odvezli z horké půdy všechny body.

Oba bratři se na hřišti potkali začátkem listopadu, kdy plzeňské béčko přivítalo v domácím prostředí rezervu Sparty. Šimon i Adam nastoupili v základních sestavách svých týmů a spokojenější byl po závěrečném hvizdu Adam, jenž si se Spartou odvezl zpátky do Prahy vítězství 2:0. I díky němu přezimuje letenská rezerva na 2. příčce tabulky ČFL – skupiny A hned za vedoucím Táborskem, béčku plzeňské Viktorie patří 4. pozice.

Šimon a Adam Gabrielovi v podzimní části sezony:

▪ Adam, Sparta Praha B
12 odehraných zápasů/1083 minut
1 gól
1 žlutá karta

▪ Šimon, Viktoria Plzeň B
11 odehraných zápasů/1024 minut
1 gól
1 žlutá karta

(zdroj foto: fcviktoria.cz, sparta.cz)