AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Kopic se Součkem v ideální jedenáctce ligového podzimu podle Sportu

Hned dva borci, které zastupuje agentura ISM, se objevili v ideální sestavě české ligy deníku Sport po podzimní části sezony. Mezi jedenáctku vyvolených, kteří redaktory jediného tuzemského sportovního deníku zaujali nejvíc, se vedle hvězdy vedoucí Slavie Tomáše Součka dostal i jeho spoluhráč z reprezentace, plzeňský křídelník Jan Kopic.

Tomáš Souček

Průměrná známka: 6,88
17 zápasů / 8 gólů / 3 asistence
Nejvyšší Instat Index ze všech hráčů v lize (309)

Komentář Sportu: Tak komplexní hráč se jen tak nevidí, a to nejen v Česku, ale i celé Evropě. Slávistický kapitán v nepřítomnosti Milana Škody odrazil veškeré pochybnosti, jestli dokáže zopakovat neskutečnou sezonu, jakou byla ta minulá. Pokračuje v dominantních výkonech, o čemž svědčí i 8 gólů a tři asistence. Nejlépe hodnocený hráč v lize podle deníku Sportu. A v čem se od předchozí sezony posunul? Snad ještě lépe čte hru, takže se nemusí pouštět do tolika soubojů, i když má paradoxně možná o něco víc defenzivních povinností.

Jan Kopic

Průměrná známka: 6,29
17 zápasů / 5 gólů / 1 asistence
4. v lize v počtu úspěšných klíčových přihrávek (30), 12. v lize v úspěšných driblincích (41)

Komentář Sportu: Když Plzni chybí, je to na její hře hodně znát. Chybí větší myšlenka a zaujetí, schopnost vystřelit, přihrát přesně do tutovky nebo obejít hráče jeden na jednoho. A to přesto, že hlavně ke konci podzimu bylo klíčové křídlo Viktorie dost neefektivní. Po zranění se Kopic nestihl dostat do ideální formy, proto bude zajímavé sledovat, jak se rozjede po zimní přestávce. Každopádně bude dál patřit ke klíčovým hráčům Západočechů.

(zdroj foto: slavia.cz, fcviktoria.cz)