AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Martin Pospíšil dál patří mezi nejvytíženější hráče Bialystoku

Až na 9. příčce, tedy ve druhé polovině tabulky, figuruje po podzimní části polské Ekstraklasy ambiciózní Bialystok se záložníkem Martinem Pospíšilem. Ten se stejně jako v předchozí sezoně těší velké důvěře a patří ke stálicím sestavy Jagiellonie.

Bývalý hráč olomoucké Sigmy, Plzně či Jablonce vynechal z 20 odehraných kol jediné, kvůli čtyřem nasbíraným žlutým kartám chyběl svému týmu pouze koncem října v Plocku.

V ostatních podzimních ligových zápasech se jméno osmadvacetiletého středopolaře objevilo pokaždé v základní jedenáctce Jagiellonie, navíc pouze třikrát nezůstal na hrací ploše až do závěrečného hvizdu. S 1653 odehranými minutami je třetím nejvytíženějším hráčem v kádru dvojnásobného polského vicemistra, hned po parťákovi ze středu záložní řady Romančukovi a nejlepším střelci Imazovi.

Gólově se sice odchovanec olomoucké Sigmy v první polovině letošního ročníku sledované Ekstraklasy neprosadil ani jednou, nicméně u tří branek svého týmu si připsal asistenci.

Prakticky maximální možnou herní vytíženost i fakt, že na něj trenéři znovu hodně spoléhali, přeci jen trochu kalí umístění v tabulce. „S devátým místem panuje v klubu velká nespokojenost. Chceme hrát o první místo a pozice, kde se nacházíme nyní, vůbec nedopovídá našim ambicím. I proto se majitel klubu rozhodl pro změnu trenéra,“ nechal se Pospíšil, který působí v Bialystoku od června 2017, slyšet pro sport.cz.

Na vedoucí Legii Varšava ztrácí Bialystok s trojnásobným českým reprezentantem devět bodů.

(zdroj foto: jagiellonia.pl)

-> PROFIL MARTINA POSPÍŠILA