AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Štěpánek nastoupil za Jablonec téměř po roce: Jsem rád, že jsem se dal dohromady

Jablonecký David Štěpánek po bezmála roční přestávce zaviněné zraněním kolene naskočil do zápasu. Dvaadvacetiletý stoper nechyběl u vstupu Severočechů do zimní Tipsport ligy – v duelu s Příbramí (1:3) odehrál celý druhý poločas.

Loni v lednu přijal velkou výzvu a z druholigové Jihlavy si to namířil do ambiciózního Jablonce. Radost z velkého přestupu ale brzy vystřídalo hořké zklamání. Po několika dnech v novém angažmá si bývalý mládežnický reprezentant poranilo koleno a následná rekonvalescence si vyžádala celý rok.

„Zranil jsem se přesně 25. ledna na soustředění v Portugalsku. Na operaci jsem šel ale až 11. března, to kvůli postranním vazům, které byly natažené. Měl jsem v plánu vrátit se trochu dřív, ale koleno mi to nedovolovalo. Nastoupil jsem vlastně skoro po roce, jsem strašně rád, že jsem se dal nakonec dohromady. Doufám, že teď už budu hrát,“ prozradil v rozhovoru pro klubový web.

S týmem začal trénovat už poslední měsíc podzimní části sezony, rychlejšímu návratu obětoval i dovolenou. „Snažil jsem se na sobě pracovat, tak abych byl stoprocentně připravený do zimní přípravy,“ podotkl. A to se mu povedlo. Trenér Petr Rada tak neváhal talentovaného stopera nasadit hned do prvního přípravného zápasu.

Proti Příbrami odehrál Štěpánek 45 minut druhého poločasu. „Musím říct, že jsem se na hřišti cítil docela dobře. V týdnu byly dost náročné tréninky, ale teď už to bylo lepší. Nějak jsem to zvládal, ale samozřejmě to ještě není stoprocentní,“ podotkl hráč s 39 starty v nejvyšší soutěži.

Jeho cíl pro následující týdny je jasný – během přípravy si chce říct o místo v základní sestavě Jablonce. „Vždy věřím a doufám,“ dodal v rozhovoru David Štěpánek.

(zdroj foto: fkjablonec.cz)

-> PROFIL DAVIDA ŠTĚPÁNKA