AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Stoper Šimon Gabriel zůstává v kádru plzeňské Viktorie

Osmnáctiletý syn někdejšího reprezentanta Petra Gabriela si svými výkony v úvodních přípravných duelech a prací v tréninku řekl o další šanci v A-týmu Viktorie Plzeň. Jméno opory reprezentační devatenáctky nechybí na seznamu hráčů pro týmové soustředění ve Španělsku.

Talentovaný mladík, který na podzim posbíral v dresu plzeňské třetiligové rezervy první starty v dospělém fotbale, naskočil do všech tří přípravných testů před odletem na soustředění.

Při výhře 4:1 nad druholigovým Ústím nad Labem odehrál uprostřed obranné čtveřice celý druhý poločas a nevedl si vůbec zle. Deník Sport okomentoval jeho premiéru za A-tým následovně: „V plzeňské sestavě pro druhou půli vyčníval ten nejmladší – osmnáctiletý debutant Šimon Gabriel. Klidný na míči, důrazný v soubojích, navíc málem skóroval.“

Dvojče Adama Gabriela hájícího barvy pražské Sparty následně nastoupil i do dvojutkání hraných ve stejný den. Nejprve odehrál závěrečných 11 minut v bezbrankovém duelu s Žižkovem a následně si připsal dalších 45 minut v souboji s jiným týmem z druhé ligy Sokolovem (6:0). Na stoperském postu pomohl týmu v druhé půli udržet další čisté konto.

Společně s dvojčetem Adama Gabriela hájícího barvy pražské Sparty odcestovali s Viktorií na španělské soustředění i brankář Dominik Sváček, obránce Adam Hloušek a záložníci Jan Kopic s Janem Kovaříkem.

(zdroj foto: fcviktoria.cz)