AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Prvním ligovým gólem sestřelil Spartu. Slýchával jsem to celý týden, řekl Chytil

Jen pár dní po podpisu nové smlouvy se dvacetiletý ofenzivní univerzál Mojmír Chytil dočkal premiérové trefy v nejvyšší soutěži. A jen tak na ni nezapomene. Svým gólem totiž talent olomoucké Sigmy rozhodl ostře sledovaný duel 22. kola proti pražské Spartě (1:0).

Na dosud nejvýraznější moment své ligové kariéry čekal mládežnický reprezentant do 27. minuty. Využil rozvážnost sparťanské obrany a špičkou kopačky poslal zády k brance míč do sítě. „Bylo to super, den před zápasem mi jeden známý říkal, že fotbal je strašně jednoduchej, stačí trefit bránu a netrefit gólmana. Tak jsem se tím řídil, byl jsem na správném místě a píchnul do toho,“ popsal své pocity.

První ligovou branku proti Spartě si člověk zapamatuje o to víc. „Navíc jsme hráli doma, přišlo hodně lidí, to je asi nejvíc, co může být. Celý týden za mnou chodili lidi, že Spartu sestřelím. Nepřikládal jsem tomu váhu, hlavně jsme chtěli vyhrát. Užil jsem si to,“ dodal v pozápasovém rozhovoru s novináři.

Šikovný mladík může nastoupit na několika místech sestavy, do duelu se Spartou ho trenér Sigmy Radoslav Látal nasadil na hrot útoku. „Mně je víceméně jedno, jestli hraju na hrotu nebo pod hrotem, snažím se vždycky odevzdat stoprocentní výkon. A povedlo se,“ těšilo Chytila po dvanáctém startu v nejvyšší soutěži, v němž se poprvé zapsal do střelecké listiny.

(zdroj foto: sigmafotbal.cz)

-> PROFIL MOJMÍRA CHYTILA