AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Tříbodový Kopic řídil plzeňský postup v poháru: Těší mě, že jsem týmu pomohl

Co do produktivity zažil nejvydařenější zápas v sezoně. Plzeňský Jan Kopic nejprve otevřel skóre boje o postup do semifinále domácího poháru s Mladou Boleslaví, u dalších dvou si připsal asistenci. Reprezentační křídelník měl na vítězství 4:2 a postupu mezi čtyři nejlepší celky MOL Cupu zcela zásadní podíl.

„S postupem panuje spokojenost. Sedmdesát minut jsme měli hru kompletně ve své režii, mohlo to být o více branek. Jen konec už se nám tak nepovedl, to nám bude asi trenér vyčítat,“ okomentoval postupový duel záložník nosící na dresu číslo 10.

Ten otevřel skóre ve 33. minutě, kdy si po nákopu spoluhráče si počkal, až mu soupeř zpracuje míč, následně se ho zmocnil a poté přízemní střelou překonal gólmana. „Viděl jsem, že mi Perňa dává křížnou přihrávku a soupeř to bude mít jen tak tak, že to asi bude spíš tečovat. Tak jsem si na to počkal, pak jsem si míč hodil před něj, gólman asi moc neviděl a já byl rád, že jsem dal gól,“ popsal daný moment.

O pár minut později připravil trefu pro Beauguela. „Tyto situace hodně trénujeme. Útočník by na přední tyč měl vždy nabíhat. Bogy to šikovně tečoval, hezký gól!“ pochválil svého parťáka Kopic, který se asistencí podílel také na třetím plzeňském gólu v utkání.

Moc ho těší, že se mu zápas vydařil a vylepšil si letošní statistiky. „Každý hráč potřebuje střílet góly, já nejsem výjimkou. V lize jsem první jarní kolo začínal ze střídačky, pak jsem byl dvakrát v základu, střídal jsem okolo šedesáté minuty. Proti Mladé Boleslavi jsem odehrál celé utkání, přidal čísla a výkon. To je vždycky dobré. Cítil jsem se dobře a jsem rád, že jsem pomohl týmu s postupem do semifinále,“ neskrývá zkušený křídelník.

Český pohár už jednou vyhrál, a to v sezoně 2012/2013 ještě jako opora Jablonce. Nyní ho dělí poslední dva krůčky k tomu, aby pohárovou trofej zvedl nad hlavu podruhé. „V předchozích sezonách byla pro Plzeň hlavním cílem liga. Ani letos to samozřejmě není jiné, pořád cítíme šanci, ale pohár je blíž. Na konci ročníku chceme mít alespoň jednu trofej, nejlépe dvě,“ přeje si za celou kabinu Viktorie devatenáctinásobný reprezentant.

Co řekl k pohárovému výkonu Jana Kopice plzeňský kouč Adrián Guľa? „Je potřeba říct, že do přípravy neměl jednoduchý vstup, byl po zranění, ale snažil se co nejdřív vrátit. Úvod rozhodně nebyl podle jeho ani našich představ. Ale věřím, že mužstvo s ním našlo společnou řeč, našli jsme směr, který ukázal dneska. Byl dravý, rychlý, dostatečně konstruktivní i produktivní. Potřebujeme z něho dostat ještě delší časový úsek. V závěru zápasu jsme přes křídelní prostory měli být ještě dravější. Ale cením si toho, že jde nahoru a ukazuje svou kvalitu.“

(zdroj foto: fcviktoria.cz)

-> PROFIL JANA KOPICE