AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Po lize skóroval i v poháru. Hlavně nesmím mít nos navrch, ví mladík Chytil

Jen krátce poté, co svým premiérovým ligovým gólem rozhodl šlágr s pražskou Spartou, si olomoucký talent Mojmír Chytil připsal první trefu také v českém poháru. Ve čtvrtfinále proti silnému Jablonci (3:1) se postaral o druhý zásah Sigmy, který se nakonec ukázal jako vítězný.

Dvacetiletý univerzál, který tentokrát nastoupil na pozici podhrotového hráče, do černého zamířil v 51. minutě, kdy nedal jabloneckému gólmanovi Hanušovi tvrdou střelou do horního rohu žádnou šanci. „Dostal jsem balón od Michala Vepřeka a už jsem si to chtěl přebírat pravou nohou, jenže jejich stoper Jugas mi do toho sáhl, tak jsem se pro to vracel levačkou. Naštěstí jsem si to dal do běhu, a pak jsem to chtěl dát navrch. Hodně jsem přemýšlel, jestli to budu hrát levačkou, ale nějak jsem si to oběhl a zakončil jsem bodlem. Jsem rád, že to tam spadlo,“ říkal s úsměvem po postupovém zápase.

Nedávno rozhodl ligový souboj se Spartou, nyní přidal další branku v MOL Cupu. „Poslouchá se to super, ale jsem na začátku cesty. Když se dostanu do šance, tak se ji snažím proměnit. V Opavě se mi to nepodařilo, ale alespoň se mi to podařilo teď v poháru,“ těší odchovance olomoucké Sigmy.

Má recept, jak si formu udržet? „Je to hodně o hlavě, nebýt na hrušce a nemít nos navrch, když se povede jeden zápas. Snažím se na tréninku odvádět sto procent a ono se to vrátí v zápase. Může přijít období, kdy se nebude dařit, ale to se musí zlomit prací a pílí,“ zůstává pevně nohama na zemi.

„Šli jsme do poháru s tím, že to nevypustíme a že chceme hrát na všech frontách, což se nám povedlo. Jsme šťastní, že jsme to zvládli. Jsme dva zápasy od Evropy, zabojujeme o pohár,“ hlásí na závěr Mojmír Chytil, jenž si se Sigmou zahraje o účast ve finále MOL Cupu 22. dubna doma proti libereckému Slovanu.

(zdroj foto: sigmafotbal.cz)

-> PROFIL MOJMÍRA CHYTILA