AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Brno roztřílelo Uničov a příjemně překvapilo výkonem, u vysoké výhry byl i Ondřej Vaněk

Ve středu 13. května sehrála Zbrojovka Brno přátelský zápas proti třetiligovému Uničovu a dokázala vyhrát vysoko 6:0. Uničov patří mezi přední týmy MSFL a do budoucna může určitě oprávněně pokukovat po postupu do druhé ligy. Zbrojovka však svého soupeře zaskočila disciplinovaným výkonem a soupeři takřka nedala šanci.

Do druhé půle naskočil i devětadvacetiletý záložník s mnohými zahraničními zkušenostmi Ondřej Vaněk. Ten patří mezi klíčové hráče týmu, do kterého přišel v půlce loňského září z ruské Ufy. Od svého příchodu do Brna nechyběl Vaněk v druhé lize ani jednou v základní sestavě svého týmu, přičemž z deseti zápasů odehrál v osmi celých devadesát minut.

Vaněk se do Brna po letech vrátil s jasným cílem – pomoci Zbrojovce postoupit zpět do první ligy. Brno je v tuto chvíli v tabulce druhé nejvyšší české soutěže třetí, s odstupem čtyř bodů na vedoucí Pardubice a má tedy solidní šanci na návrat mezi českou elitu. V minulosti Vaněk působil v pražské Slavii, Jablonci, tureckém Kayserisporu, Plzni a naposledy právě v Ufě, hrající ruskou Premier League. Vaněk si také připsal osm startů za A-tým české reprezentace.

-> PROFIL ONDŘEJE VAŇKA