AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Tecl před závěrečným bojem o titul: Náskok šesti bodů je dobrý. Musíme to zvládnout

Pražská Slavia si v této sezóně brousí zoubky na titul. Po restartu ligy sice není přesvědčivá jako na podzim, ale i tak na jaře uhájila první místo v základní části s náskokem šesti bodů na druhou Plzeň. Nadstavba přinese závěrečné drama, na jehož konci by sešívaní rádi opět vládli tuzemské nejvyšší soutěži. Zdravou dávku sebevědomí před boji ve skupině o titul vykazuje i Stanislav Tecl, jenž je v Edenu momentálně první útočnou volbou.

Devětadvacetiletý rodák z Jindřichova Hradce patří ke klíčovým tvářím týmu Jindřicha Trpišovského. Někdejší tvář Jablonce Plzně či Jihlavy se prezentuje bojovnými výkony a v této sezóně zaznamenala v devatenácti ligových startech již tři branky a dvě asistence. Nyní se svými spoluhráči potřebuje udržet náskok v nadstavbě a prvním soupeřem bude ostravský Baník.

„Těšíme se. Všichni jsme na to čekali. V posledních kolech jsme si někdy výsledky nechali zbytečně utéct, ale náskok šesti bodů na začátku nadstavby je dobrý. Musíme to zvládnout,“ burcuje zkušený útočník svůj tým. Poslední ligový duel základní části proti Zlínu vinou karetního trestu vynechal. „Mohl jsem v mezičase dotrénovat, trochu si odpočinout. Moc se těším a doufám, že se mi zápas povede,“ dodává opora pražské Slavie.

-> PROFIL STANISLAVA TECLA