AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Sešívaní pokračují v Rakousku ve vítězné sérii. Proti Fehérváru se gólově prosadil i Masopust

Pražská Slavia si zatím drží na soustředění v Rakousku neporazitelnost. Svěřenci kouče Jindřicha Trpišovského vyhráli i druhý přípravný duel, tentokrát s maďarským Fehérvárem. Po první půli sice prohrávali 0:1, ale po změně stran v rozmezí patnácti minut vstřelili stři branky. Mezi střelce se zapsal Lukáš Masopust, v základní sestavě nechyběl ani David Zima.

Sedmadvacetiletý reprezentační záložník tak potvrdil svou kvalitu z uplynulého ročníku české nejvyšší soutěže. Svou trefu zaznamenal v 63. minutě, kdy zvýšil náskok Slavie na 3:1. „Měli opravdu dobrý začátek, byli živí. V tom vedru ale nemohli to tempo udržet. Nedokázal jsem si představit, že by to jejich tempo neopadlo. Věděli jsme, že máme svojí kvalitu, svoji sílu a věřili jsem, že zápas zvládneme,“ přiznal Masopust v rozhovoru pro klubové stránky pražského klubu.

Svou trefu zaznamenal z delší vzdálenosti, když brankáře soupeře překonal ze třiceti metrů. „Náš skaut Marcel říkal před zápasem, že nemůžu dát gól ze střední vzdálenosti, že na to prý nemám sílu. Tak jsem rád, že se mi to povedlo,“ usmíval se spokojený střelec.

-> PROFIL LUKÁŠE MASOPUSTA