AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Hloušek větří v Německu novou výzvu: I třetí liga je tam hodně kvalitní. Budeme chtít ale postoupit

Jednatřicetiletý univerzál Adam Hloušek dostal od vedení Viktorie Plzeň svolení hledat si pro novou sezónu angažmá jinde a dlouze se rozhlížet nemusel. Zájem o něj projevil tradiční německý klub Kaiserslautern, který aktuálně hraje třetí nejvyšší soutěž. Roční hostování je pro něj zajímavou výzvou, jak sám připustil v rozhovoru pro Sport.cz.

Hloušek v pondělí podstoupil zdravotní prohlídku a s novým zaměstnavatelem se dohodl na ročním hostování. Zkušenosti již s německým fotbalem má, neboť zde působil na jaře roku 2011, později pak hájil také barvy Norimberku či Stuttgartu.

„Byl jsem s vedením v kontaktu delší čas. Volal mi často sportovní ředitel klubu, trenér se na mě všude vyptával. Telefonoval například do Norimberku mému bývalému spoluhráči Marku Mintálovi, chtěl o mně získat co nejvíc informací. Strašně se do Kaiserslauternu těším,“ nechal se slyšet Hloušek, který po vydařeném podzimu v Plzni strávil jaro na marodce vinou zraněného ramene, jež si vyžádalo dvě operace.

„I třetí liga je v Německu hodně kvalitní. Kaiserslautern má navíc úplně nové zázemí na stadiónu, podmínky jsou jako v Bundeslize. Za každou cenu chce postoupit do druhé Bundesligy. I tahle vidina je pro mě velkou motivací,“ dodal Hloušek, který před západočeským klubem absolvoval také angažmá v Legii Varšava. Během podzimu v barvách Viktoriánů odehrál 18 zápasů a připsal si jednu trefu.

-> PROFIL ADAMA HLOUŠKA