AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Každý sní o tom si dát ve Slavii hattrick, uculoval se Tecl po úvodním skalpu na půdě Budějovic

Ambice pražské Slavie na vládnutí tuzemským zeleným pažitům byly avizovány již před začátkem sezóny, ale nikdo asi nečekal, že aktuální mistr vlétne do nového ročníku české nejvyšší soutěže tak rázně. Sešívaní v neděli odcestovali na jih Čech na horkou půdu Českých Budějovic, ale domácím nedovolili od úvodních minut ani se nadechnout. Výrazně se na tom podílel především Stanislav Tecl, jenž zaznamenal hattrick, ale jednu trefu přidal i Masopust.

Slavia nakonec slavila zisk tří bodů a celkový výsledek 6:0. Náskok obstaral Tecl již po 45 vteřinách, ale nezůstal jen u jediné trefy, neboť si připsal hattrick. „Lepší začátek si asi nedokážu představit. Hodně nám ten rychlý gól pomohl, uklidnili jsme se,“ přiznal Tecl, který na tři ligové branky v jednom zápase dosáhl opět po šesti letech.

„Jsem strašně rád i kvůli minulé sezóně, kdy jsem šance pálil. Fakt krásný, každý sní o tom si dát ve Slavii hattrick. Gól v první minutě jsem nikdy nezažil,“ uculoval se spokojený střelec, který v minulé sezóně naskočil do třiadvaceti ligových zápasů, ve kterých si připsal dvě tři branky a dvě asistence.

-> PROFIL STANISLAVA TECLA