AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Hložek: V útoku mi to vyhovuje. Už od svých fotbalových začátků jsem hrál na hrotu

Svůj talent potvrzuje v každém dalším zápase. Pražská Sparta má v něm oporu, což dokazuje i po dvou odehraných kolech v novém ročníku české nejvyšší soutěže. Plný počet bodů a lví podíl na tom má právě Adam Hložek, který nově figuruje v útoku s Julišem. Na svou aktuální roli v týmu si vůbec nestěžuje, protože jak přiznal, v útoku se cítí jako ryba ve vodě.

Při nucené absenci Patrika Schicka vsadil na Hložka v útoku také reprezentační kouč Jaroslav Šilhavý. Na Letné se stává teprve osmnáctiletý talent jistotou, na které lze stavět. „V útoku se cítím skutečně nejlépe. Od svých fotbalových začátků jsem hrál na hrotu,“ přiznal Hložek, který se v pátek dočkal svého prvního startu v reprezentačním A-týmu a přepsal tak historii národního výběru.

„S Lukášem se známe dlouho a role, kterou teď máme, vyhovují mně i jemu. Protože se dobře doplňujeme. Zvlášť, když nás zezadu zásobuje přihrávkami Bořek Dočkal. Se Spartou jsme se zvedli, naše výkony stouply, do ligy jsme vykročili dobře. A když se daří, je všechno hned lepší. Doufám, že to tak půjde dál,“ přeje si Hložek, který si v poslední době plní jeden sen za druhým. Některé jsou však stále před ním v podobě výzev.

„Teď se mi splnil sen, že mohu být v národním mužstvu s hráči, na které jsem ještě před dvěma lety koukal jen v televizi. Euro je další výzvou a motivací. Přeju si, abych dál stál nohami pevně na zemi, o což se snažím od malička. Pak se uvidí,“ dodává talentovaný Hložek.

-> PROFIL ADAMA HLOŽKA