AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Tecl: Přiznávám, že úvod téhle sezóny je pohádkový, ale i tak ve Slavii nemá nikdo místo jisté

Ve svých třiceti letech patří v kádru pražské Slavie ke služebně nejstarším. Stanislav Tecl se zdá být klíčovou tváří v útoku týmu z Edenu, což dokázal hned v úvodním kole, kdy si připsal hattrick proti Českým Budějovicím. Následovala pozvánka do reprezentace a místo v základní sestavě proti Skotsku. Jak sám přiznává, jedná se o pohádkový úvod, ale i přesto dodává, že se situace může poměrně rychle změnit.

Po jednom zápase v nové sezóně měl stejný počet ligových tref jako za celý uplynulý ročník. Stanislav Tecl jasně ukázal, že do starého železa ještě rozhodně nepatří. „Je to pro mě pohádkový úvod. Absolutně vůbec jsem nečekal, že bych si mohl ještě zahrát za reprezentaci. Po Slovensku jsem myslel, že sraz je rozpuštěný, a že se Skotskem se hrát nebude. Celkově mám gólový základ dobrý, věřím, že další branky přidám,“ nechal se slyšet někdejší hráč Jihlavy, Plzně či Jablonce. I přes vydařený start zůstává nohami pevně na zemi, protože moc dobře ví, že se po pár nevydařených zápasech může taky všechno rázem změnit.

„Je těžké si něco plánovat, protože ve Slavii nemá nikdo místo jisté. Nepovede se mi jeden dva zápasy a může být všechno jinak. V kabině každý svou roli zná. Já se vlastně ve Slavii peru pořád o místo s králi střelců. Dřív s Milanem Škodou, teď s Petarem Musou. S oběma jsme si to nastavili tak, že jeden nastoupí od začátku a druhý ho v šedesáté, sedmdesáté minutě dostřídává. Síly se rozloží, navíc týmy se na nás hůř připravují,“ poukazuje na strategii pražského celku na hrotu.

-> PROFIL STANISLAVA TECLA