AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Tecl větří, s kým by Slavia mohla bojovat o titul. A jak silný je aktuální kádr z Edenu?

Na začátku nové sezóny se těší dobré formě a mohl by být jednou z hlavních palebných sil klubu z Vršovic. Čerstvě třicetiletý Stanislav Tecl by rád se svým týmem obhájil titul a probojoval se do Ligy mistrů. V rozhovoru pro Sport.cz se rozpovídal třeba na téma, kdo by mohl být v tuzemské nejvyšší soutěži největším soupeřem, ale také o tom, jakou silou aktuálně disponuje kádr z Edenu.

Hned v úvodním kole proti Českým Budějovicím zaznamenal hattrick, dočkal se i pozvánky do reprezentačního výběru. Letos se bude tuzemská první liga hrát bez nadstavby, proto je i jemu jasné, že každý bod může hrát svou roli. A konkurenty v boji o mistrovskou trofej vnímá hned dva.

„Sparta už na začátku sezóny ukázala, že bude silná, že se s ní musí určitě počítat. Zápasy s Jabloncem, Libercem nebo s Boleslaví budou hodně nepříjemné, ale první tři místa bychom měli obsadit my, Plzeň a Sparta. My chceme pochopitelně titul zase obhájit,“ nechal se slyšet Tecl, který taktéž nepochybuje o síle svého týmu.

„Těžko se mi to posuzuje předem. Tohle se ukáže až v kritických momentech, když tým není ideálně vyladěn a je potřeba vyhrát. Teď nás čeká kvalifikace Ligy mistrů, dvojzápas nám nastaví zrcadlo, jak na tom doopravdy jsme. Věřím ale, že máme sílu na to uspět,“ dodal útočník pražské Slavie.

-> PROFIL STANISLAVA TECLA