AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Kopic: Dá se říct, že nás teď čeká opět zápas podzimu. A když uspějeme, tak za týden taky

Západočeská Plzeň se o víkendu dobře naladila na jednu z nejklíčovějších bitev podzimu. Po nezdaru v boji o Ligu mistrů to zkusí v rámci 3. předkola Evropské ligy, ve kterém změří síly s dánským SønderjyskE. Důležitost této konfrontace si uvědomuje také třicetiletý český reprezentant Jan Kopic. Právě proti Bohemians 1905 se probudila jeho produktivita v nové sezóně podpořena jednou trefou a dvěma asistencemi.

Třicetiletý rodák z Pelhřimova byl za výsledek v Ďolíčku rád, i když neopomenul pochválil také soupeře, který potvrzuje svou houževnatost proti papírově silnějším. „Jsem rád, že jsme do utkání vstoupili dobře. Soupeře jsme dokázali zatlačit a měli jsme tam pár nebezpečných centrů. Po dvou gólech se už zdálo, že jsme utkání převzali do své režie, ale nebudeme si nic nalhávat. Ten vstup do druhého poločasu nám podle představ nevyšel,“ nepodléhal Kopic i přes dobrý výsledek pocitu sebeuspokojení a poukázal i na nedostatky.

„Bohemka pak ve druhé půli pár šancí měla, ze kterých zahrozila. Mohl jsem to uklidnit, ale své možnosti jsem neproměnil. Jsem moc rád, že jsme to nakonec přežili a já tu svou třetí šanci dal. Byl to první gól v nové sezóně. Spolu se dvěma asistencemi je to výborný výsledek, ale mohl jsem dát góly tři. To bych pak byl spokojený stoprocentně,“ pokračoval Kopic v rozhovoru pro klubové stránky Plzně.

Ve čtvrtek se Viktoriáni představí v Doosan Aréně bez diváků, ale i tak s velkým odhodláním uspět. „Samozřejmě je vždy dobré vyhrát před pohárovým zápasem. Dá se říct, že nás opět čeká utkání podzimu. Když ho zvládneme, tak za týden přijde další zápas podzimu,“ poukazuje na náročný program, po kterém by Plzeň chtěla figurovat ve skupinové fázi Evropské ligy.

-> PROFIL JANA KOPICE