AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Hložek o své aktuální formě: Doufám, že to bude pokračovat. Jsou to zatím jenom čtyři kola

Stává se z něj jedna z klíčových tváří pražské Sparty, přestože má celou kariéru ještě před sebou. Stal se nejmladším hráčem, který nastoupil za reprezentační A-tým v zápase. Jméno Adama Hložka rezonuje nejen napříč tuzemskými pažity, ale také za hranicemi si talentovaného záložníka všímají. Kmenový hráč letenského celku svou aktuální formu potvrdil také proti Zlínu jednou trefou a jednou asistencí.

Spartě pomohl k návratu na první místo tabulky a v individuálních statistikách patří mezi nejproduktivnější tváře letošní sezóny. „Bylo to náročné utkání, zase se nám nepovedl vstup tak, jak jsme chtěli. Inkasovali jsme rychlý gól a poločas prohráli. V půli jsme si řekli, že takhle to nejde, že to musíme otočit. To se nám povedlo, i když ten závěr byl trošku na infarkt,“ prozradil v rozhovoru pro Sparta.cz, že body proti Ševcům nezískali domácí snadno.

„Zlín nás zaskočil. Kdyby tomu tak nebylo, tak by nám gól nedal. Chystali jsme se na ně, znali jsme jejich rozestavení, ale přesto se ten vstup nepovedl. I když jsme vyhráli, tohle se nám nemůže stávat,“ připustil nutnost poučit se z chyb a vyhnout se jim v dalších ligových konfrontacích.

Se svou formou však může být spokojený, neboť po čtyřech odehraných kolech má na svém kontě tři trefy a stejný počet asistencí. „Doufám, že to bude pokračovat. Jsou to jenom čtyři kola, ale je fakt, že se mi povedly. Tak snad to bude ještě lepší,“ dodává Hložek.

-> PROFIL ADAMA HLOŽKA