AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Tecl: Zodpovědnost za výsledky cítím větší než v osmnácti, ale žádný starý mazák nejsem

Na začátku září oslavil Stanislav Tecl své třicáté narozeniny a novou sezónu začal ve velkém stylu. V úvodním ligovém kole si připsal hattrick proti Českým Budějovicím a vrátil se také do reprezentace, aby statečně v provizorně poskládaném výběru vzdoroval Skotsku. Jak sám v rozhovoru pro Sport.cz prozradil, cítí se skvěle.

Stanislav Tecl vlétl do nové sezóny jako vítr a věří, že může Slavia obhájit ligový primát a také se opět podívat do Ligy mistrů. Také mu vůbec nevadí, že v kabině sešívaných je jeden z nejstarších. „Cítím se skvěle. Moc dobře vím, že jsem tu jeden z nejstarších a ve Slavii máme mladou kabinu, ale rozhodně mi to nevadí,“ nechal se slyšet zkušený útočník.

„Samozřejmě, že člověk cítí vyšší zodpovědnost za výsledky než v osmnácti, ale žádnej mazák nejsem. Když přijdou mladí kluci do Slavie, chvíli jim trvá, než navyknou na nejvyšší nároky. Právě od toho jsme tu my starší, abychom jim pomohli a všechno usnadnili,“ pokračoval Tecl o tom, že se snaží mladším spoluhráčům pomoci.

„Myslím, že dělení kabiny na staré a mladé, jako bylo dřív, už neexistuje. Od doby, co se zrušila vojna. Když jsem začínal, měl jsem mazáky, kteří na vojně byli. Pokud jsem něco zapomněl, dostal jsem třeba pohlavek. Já jsem ale na mladý spoluhráče hodnej,“ dodala opora pražské Slavie.

-> PROFIL STANISLAVA TECLA