AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Hlavatý: Nechci po šesti kolech říkat nějaká velká slova, ale věřím, že na střed tabulky máme

Dvaadvacetiletý záložník Michal Hlavatý tráví i právě probíhající sezónu na hostování v Pardubicích. Kmenový hráč Plzně v minulé sezóně mohl východočeskému celku výraznou měrou mezi tuzemskou elitou a také ve Fortuna:Lize se již střelecky dokázal prosadit. Stalo se tak v zápase pátého kola proti Liberci, který Pardubice nakonec ovládly 3:0.

O týden později se ligový nováček těšil z dalšího zisku tří bodů, tentokrát proti Slovácku. I díky tomu figuruje aktuálně na sedmé příčce se ziskem deseti bodů. „Přál bych si skončit v lepší polovině tabulky. Před sezónou byl hlavní cíl záchrana, ta pořád zůstává. Nechci po šesti kolech říkat nějaká velká slova, ale věřím, že na střed máme,“ nechal se slyšet talentovaný středopolař.

V minulé sezóně ve FNL střelecky zářil a nakonec zaznamenal 14 tref. Na počátku nové sezóny se potýkal se zraněním, což také ovlivnilo jeho nasazení v základní sestavě. Nyní se už ale cítí v pořádku. „Nemám žádný problém, koleno je v pohodě. Ale představoval bych si, abych byl fyzicky o malinko výš. Nikdy jsem nepatřil mezi střelce, najednou mi tam začaly góly padat. Doufám, že nějaké přidám i v první lize. Jeden jsem už vstřelil, ale metu jsem si žádnou nedal,“ dodal Hlavatý v rozhovoru pro Gol.cz.

-> PROFIL MICHALA HLAVATÉHO