AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Masopust po cenném skalpu Izraelců: Ubojované výhry jsou také hodně důležité

Sedmadvacetiletý kmenový hráč pražské Slavie je v posledních letech hojně využíván také v národním výběru kouče Jaroslava Šilhavého. Nejinak tomu bylo také v nedělním duelu v rámci Ligy národů proti Izraeli a zkušený Masopust důvěru splatil přihrávkou na druhou trefu, která byla nakonec rozhodující, neboť Lvíčata uspěla 2:1.

Na výhru se ale český reprezentační výběr nadřel a důležité tři body nezískal bez boje. „Začali jsme velice dobře, tak jak jsme chtěli. Domácí nám pomohli s prvním gólem, ale pak naše aktivita upadla. Izrael hrál dobře na balonu a tak to pokračovalo celý zápas. Pak jsme se stáhli a hráli na brejky. Je to hodně ubojovaná výhra, ale takové jsou ve fotbale hodně důležité,“ nechal se slyšet Masopust v rozhovoru pro FAČR.

Češi v Haifě vedli od 14. minuty a krátce po změně stran zvyšoval náskok Vydra, kterého poslal do úniku právě Masopust. „Byl tam dlouhý balon, Tomáš Souček na mě vyhrál hlavičku a já byl úplně sám, tak jsem měl dost času se vytočit nahoru, kde nabíhal Matěj. Se štěstím to na něj prošlo a on chladnokrevně zakončil,“ dodal záložník pražské Slavie.

-> PROFIL LUKÁŠE MASOPUSTA