AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Hlavatý chválí azyl v Ďolíčku: Hodně jsme k tomu místu přilnuli. Je to tam podobné Vinici u nás

Dvaadvacetiletý záložník Michal Hlavatý tráví i letošní sezónu na hostování v Pardubicích. Kmenový hráč Plzně pomohl východočeskému klubu v minulém ročníku FNL k postupu, Viktorie si od prodloužení zapůjčení slibuje pravidelné herní vytížení a získávání cenných zkušeností mezi tuzemskou elitou. A samotný mládežnický reprezentant nevnímá ani jako nevýhodu fakt, že Pardubice nemohou hrát své domácí zápasy na Vinici, nýbrž jezdí do Prahy.

Už před začátkem nové sezóny bylo jasné, že stávající zázemí v Pardubicích pro první ligu nevyhovuje. Lídr uplynulého ročníku FNL nakonec domluvil azyl v Ďolíčku, který je domácí baštou pražského klubu Bohemians 1905. A stejně jako v případě Klokanů se zdá být tato adresa hrozbou i pro soupeře Pardubic.

„Dokázali jsme tam obrat o body mistrovskou Slavii, porazili Teplice a Liberec. K Ďoličku jsme přilnuli. Je podobný Vinici v Pardubicích. Domácí atmosféra, k lidem z trávníku blízko. I když přijdou v omezeném počtu, je znát, že nás ženou. Snad se nám u Botiče bude dařit dál,“ nechal se slyšet Hlavatý, který kvituje i dobrý vstup Pardubic do nové sezóny.

„Když jsme před sezonou viděli, jací soupeři nás čekají v prvních kolech, na takový počet bodů jsme vůbec nepomysleli. Že jich máme tolik je vynikající. Jde určitě o hodně povedený vstup do ligy,“ dodal Hlavatý, který se už zapsal i mezi střelce, když jednou trefou pomohl k výhře nad Libercem.

-> PROFIL MICHALA HLAVATÉHO