AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Hlavatý: Náš triumf je vynikající parta. Ukazuje se, že mužstvo táhne za jeden provaz

Východočeské Pardubice v této sezóně figurují mezi elitní společností a rozhodně nehrají druhé housle. Po šesti odehraných kolech figuruje tento klub na sedmém místě v tabulce Fortuna:Ligy se ziskem deseti bodů. Výraznou tváří týmu je dvaadvacetiletý středopolař Michal Hlavatý, který zde hostuje z Viktorie Plzeň.

Hlavatý se v minulé sezóně výrazně zapříčinil o postup Pardubic do Fortuna:Ligy. Start v nové sezóně lehce ovlivnilo jeho zranění, ale proti Liberci se již trefou zapsal mezi střelce. Celkem odehrál v české nejvyšší soutěži v tomto ročníku již 232 minut.

V rozhovoru pro magazín Gól vyzdvihl týmového ducha v kabině, který pomáhá uspět i proti papírově silnějším týmům. "Náš trumf je vynikající parta, držíme při sobě. Tohle bych vyzdvihl jako hlavní důvod dosavadního zisku bodů. Těžili jsme z týmovosti už v uplynulé sezoně, kdy jsme vyhráli druhou ligu. Ukazuje se, že když mužstvo táhne za jeden provaz, dokáže velké věci. Nemáme v kabině žádnou hvězdu, ale jedinci dávají schopnosti ve prospěch mužstva. Zatím se to zdá jako správná volba," nechal se slyšet mládežnický reprezentant.

-> PROFIL MICHALA HLAVATÉHO