AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Baroše i nadále zajímá dění v jeho regionu. Co se mu nelíbí u aktuálních ligových zástupců?

Osmatřicetiletý bývalý reprezentant Milan Baroš ukončil svou aktivní kariéru v Baníku Ostrava a v současné době se fotbalem již jen baví ve Viganticích. I to mu však nebrání v tom sledovat stále prvoligové dění a v nedávno odvysílaném pořadu Tiki-Taka vyjádřil zklamání nad spoluprací ligových klubů v tomto regionu.

Součinnost označil za tristní a uvedl i několik příkladů, kdy talentovaní hráči nezamířili na Bazaly, ale naopak posílili Plzeň, Slavii či Spartu. „Trošku mě mrzí, že kluby v jednom regionu nejsou tak propojené. Jestli chceme vybudovat, jak každý tvrdí, ten silný regionální klub, tak by zdejší hráči měli odcházet dál přes Baník třeba rovnou do zahraničí,“ nechal se slyšet Baroš.

Problém by ani tak neviděl fakt, že konkurence z ligové špičky může nabízet o něco atraktivnější podmínky. „Plzeň taky začínala kdysi s tím, že postahovala tyhle kluky a něco vybudovala. V dnešní době to pan Brabec lepí asi vesměs sám, není to nic jednoduchého nabídnout klukům velké peníze. Ale pro ně by třeba bylo lepší jít přes Baník, kde by byli dominantnější, víc by se ukázali. A peníze, které teď dostanou ve Slavii nebo Plzni, by potom měli v zahraničí. Navíc ještě daleko větší,“ dodala ostravská legenda.