AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Masopust: Nikam jsme se nehnali. Proti Leverkusenu jsme předvedli velkou kvalitu

Sedmadvacetiletý několikanásobný český reprezentant Lukáš Masopust je také v této sezóně jednou z klíčových tváří pražské Slavie. Někdejší tvář Jihlavy či Jablonce se těší přízni kouče Jindřicha Trpišovského, který jej využívá nejen v tuzemské nejvyšší soutěži, ale nyní při její nucené přestávce i v pohárové Evropě. A Masopust mu to vrací, když se podílel na cenné výhře doma proti Bayeru Leverkusen.

Proti bundesligovému soupeři odehrál celé utkání, ale od prvních minut figuroval v základní sestavě na netradičním postu pravého obránce. „Pravý bek nám chyběl a já jsem byl taková alternativa na tu pozici. Hrál jsem tak i v Jablonci, takže to pro mě nebyla úplně nová zkušenost. S kluky vzadu jsme si vyhověli,“ nechal se slyšet Masopust v rozhovoru pro klubové stránky vršovického celku.

Domácí se dostali do početní výhody již ve 22. minutě, čehož nakonec dokázali využít i výsledkově. „Nechtěli jsme se nikam hnát, chtěli jsme to dobíhat postupně. Je škoda, že jsme si nevytvořili víc šancí, ale myslím si, že jsme to odehráli dobře. Proti Leverkusenu jsme předvedli velkou kvalitu, a to nám neslo ovoce,“ dodal Masopust.

-> PROFIL LUKÁŠE MASOPUSTA