AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Pulkrab: Zachovali jsme klid a podali dobrý výkon. Klíčový byl super vstup do druhé půle

Začátek sezóny vinou zranění třiadvacetiletý útočník Matěj Pulkrab nestihl, ale nyní se již těší plné kondici, a především pak důvěře trenéra Bohemians Luďka Klusáčka. Kmenový hráč pražské Sparty hostujících v Ďolíčku se střelecky prosadil v osmém kole proti Teplicím, když po změně stran zvyšoval z pokutového kopu na konečných 2:0.

Po nucené přestávce tuzemské nejvyšší soutěže způsobené pandemií koronaviru se Klokani opět objevili v domácím prostředí a získali důležité tři body. „Všichni jsme měli v paměti poslední vzájemné utkání s Teplicemi a chtěli na něj navázat. Myslím si, že jsme hráli dobře a soupeře do ničeho nepustili. Důležitý byl i vstup do druhé půle, který se nám vydařil. Nenechali jsme se ukolébat vedení, ale naopak přidali druhou branku. Zvítězili jsme v poklidu a po dobrém výkonu,“ nechal se slyšet Pulkrab.

Svou první ligovou trefu v první sezóně si připsal z pokutového kopu, které jindy zahrává jeho týmový kolega Jindříšek. Tentokrát však dostal důvěru on. „Šel jsem si pro ni rovnou. Pepa mi říkal, že pokud by byla penalta a já bych ji chtěl kopat, tak mi ji nechá. Já jsem na něj pak jen mrkl a on s tím neměl problém. Sám mi pověděl, že si nemá co dokazovat a my útočníci hlavně potřebujeme góly,“ dodal třiadvacetiletý útočník.

-> PROFIL MATĚJE PULKRABA