AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Masopust o návratu do defenzivní řady: Bránění mám v krvi, takže jsem se s rolí sžil vcelku rychle

Umí zahrát bravurně směrem dopředu a podpořit útočné snažení svého týmu, ale když je třeba, nepohrdne ani prací v defenzivní řadě. Právě na postu pravého obránce jej v poslední době kouč pražské Slavie Jindřich Trpišovský využil a Lukáš Masopust podal důkaz, že i směrem dozadu může být týmu velmi prospěšný.

Masopust již v minulosti na tomto postu operoval, ale v poslední době mu byl inspirací jeho bývalý kolega Vladimír Coufal, který v létě odešel do anglického West Hamu. „Musím říct, že mi ohromně pomohl. Když jsem koukal na nějaké jeho sestřihy nebo sledoval jeho zápasy za West Ham, tak jsem si od něj hodně vzal,  co se týče nabírání hráčů. To by mohl vyučovat,“ složil poklonu svému bývalému parťákovi.

Plnit si povinnosti směrem dozadu mu velké problémy nedělají a se svou staronovou rolí se opět rychle sžil. „Obecně mám bránění v krvi. Beru se za poctivého hráče, trenéři to po mě vždy chtěli, takže se s tím sžívám dobře. Jsme jeden tým, a pokud je někde potřeba vypomoci, tak to každý rád udělá. Kluci mi tam hodně pomáhají. Dobře spolu komunikujeme, hodně na mě mluví,“ dodal Masopust.

-> PROFIL LUKÁŠE MASOPUSTA