AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Musíme vyhrávat každý zápas a půjdeme si tvrdě za svým, hlásil Masopust po demolici Liberce

Pražská Slavia i nadále vládne tabulce tuzemské nejvyšší soutěže. V rámci jedenáctého kola přivítala v Edenu severočeský Liberec a nakonec slavila hladké vítězství 3:0. Výraznou tváří sestavy byl i reprezentant Lukáš Masopust, který si připsal dvě asistence.

„Byl to bojovný zápas. V první půli jsme přečkali velkou šanci Matyho, když šel sám na Koliho, který ho výborně vystál. Od té doby jsme měli navrch, dali jsme dva góly. Do druhé půle jsme vstoupili trochu vlažněji, asi se začala projevovat únava a Liberec do toho začal víc šlapat. My jsme to ale zkušeně odehráli a přidali třetí, pojišťovací gól, který nám dodal klid,“ hodnotil utkání Masopust.

Sedmadvacetileté křídlo, které umí vypomoci i v obraně, odehrálo v této sezóně již deset utkání, ve kterých si připsalo jednu branku a čtyři asistence. I proto jej těšilo, že po studené sprše v Německu se jeho tým dokázal rychle oklepat a on toho mohl být součástí.

„Jsem rád, že se mi to povedlo. Proti Leverkusenu to byla velká škola jak pro celý tým, tak pro mě. Nedostával jsem se moc nahoru a hodně akcí šlo přes mou stranu, což mě trápilo. Takže jsem moc rád, že jsem proti Liberci pomohl týmu asistencemi. Je to psychická vzpruha. Největší motivací je pro nás opět vidina titulu. My jsme Slavia, musíme vyhrávat každý zápas a půjdeme si tvrdě za svým. Je dobré, že jak půjdou zápasy rychle za sebou, tak i ostatní týmy budou pořád hrát, takže u nich také bude znát únava,“ dodal Masopust.

-> PROFIL LUKÁŠE MASOPUSTA