AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Zima o losu vyřazovací fáze EL: Chtěli jsme anglického soupeře a máme ho

I když v posledním kole skupinové fáze pocítili sílu německého Leverkusenu, postoupili sešívaní do jarních vyřazovacích bojů Evropské ligy. V táboře vršovického klubu zavládlo nadšení, neboť v osudí byla celá řada zvučných soupeřů. Po pondělním losování v Nyonu už je jasné, že se Slavia opět podívá na Ostrovy a změří síly s celkem z Premier League.

Slavia začne boj o osmifinále doma 18 února, odveta je na programu 25. února v Anglii. Finále Evropské ligy se tentokrát bude hrát v Gdaňsku. „Jsem určitě rád, že jsme dostali zrovna Leicester, i když jsem si mnohem víc přál Manchester United. Chtěl jsem anglického soupeře a máme ho,“ nechal se slyšet talentovaný obránce David Zima.

Aktuální lídr Fortuna Ligy má nyní téměř dva měsíce na přípravu se zvučným soupeřem. Leicester City si nevede v Premier League vůbec špatně a ve svých řadách má navíc vyhlášeného kanonýrka Jamie Vardyho.

„Je otázkou, jak budou souboje s ním vypadat, ale rozhodně se na to těším. Je to velká hvězda. Leicester nějak zvlášť nakoukaný nemáme, ale od roku 2016 se drží na špičce a předvádějí jeden z nejlepších fotbalů v celé Premier League,“ poukázal Zima na sílu Lišek v rozhovoru pro Slavia.cz.

-> PROFIL DAVIDA ZIMY