AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Souček o své lásce k West Hamu: Jsem srdcař. Když někde jsem, potřebuju tam být srdcem

Za pár týdnů t bude již rok, co český reprezentační záložník Tomáš Souček zamířil do londýnského West Hamu. Někdejší tvář pražské Slavie se v kádru Kladivářů poměrně rychle zabydlela a etablovala v jednu z klíčových tváří týmu. A jak sám v rozhovoru pro Sport.cz prozradil, tento rok předčil všechna jeho očekávání.

„Musím říct, že tak skvělý rok jsem nečekal. Jde o moje první zahraniční angažmá, měl jsem trochu obavu, jak bude vypadat. Všechno mě ale mile překvapilo. Lidé v klubu, spoluhráči. Sešlo se to perfektně. Oni pomáhají mě, já jim. Jsem srdcař. Když někde jsem, potřebuju tam být srdcem. Hned od začátku jsem se cítil v klubu komfortně, díky tomu jsem mohl podávat výborné výkony,“ nechala se slyšet opora české reprezentace.

Jeho skvělé dojmy kazí letošní pandemie koronaviru, která donutila kluby hrát před prázdnými stadióny. „Situace kolem toho je asi jediným mínusem, který mě napadne. Fanoušci nemohou chodit na stadiony. Do nového roku si přeju, aby se všechno uklidnilo, aby lidi byli zdraví, a zase byli na tribunách. Prvních pět zápasů jsem zažil plné stadiony, mám v hlavě, jaké to bylo, když byla fantastická atmosféra. Nemůžu se dočkat, až to zase nastane,“ dodal Souček.

-> PROFIL TOMÁŠE SOUČKA