AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Karafiát: Chci Liberci znovu pomoci do Evropy. Právě proto jsem tady

V Edenu se velkého herního vytížení nedočkal, proto zvolil návrat pod Ještěd v rámci hostování. Šestadvacetiletý obránce se zapojil do přípravy Slovanu a v generálce na ligu pomohl Liberci uspět s ukrajinským Mariupolem. Kmenový hráč pražské Slavie se střelecky prosadil ještě v první půli, kdy zvyšoval na 3:0. Utkání nakonec skončilo 3:1.

Již po půl roce se vrátil do Slovanu a jaro zde stráví na hostování. Liberec si od něj slibuje kvalitu v poli, on pak větší herní vytížení, ve kterém může přesvědčit o svých kvalitách. V barvách severočeského klubu odehrál Karafiát již 109 ligových utkání a na jaře přidá další.

„Na návrat jsem se moc těšil, partu tady skoro celou znám. Moc kluků se neobměnilo,“ nechal se slyšet šestadvacetiletý odchovanec pražské Sparty. „Ve hře byly i jiné kluby, ale spíše z rodinných důvodů. Chtěl jsem zůstat v Praze a dojíždět blíž za rodinou. To se nepovedlo, přišel Slovan a jsem rád, že to takhle dopadlo,“ pokračoval v rozhovoru pro klubové stránky Liberce.

V prosinci se mu narodila dcera, což mu zásadně změnilo život. Během podzimu se herně příliš neprojevil, ale boje Slovanu v Evropské lize sledoval. „Těší mě to, jelikož klub do poháru paří. Jsem rád, že se povedlo ve skupině udělat tolik bodů, osobně jsem ani nečekal, že by jich mohlo být tolik. Věřím, že pomůžu sobě a Slovanu se znovu pobít o evropské příčky. Proto jsem tady,“ dodal Karafiát.

-> PROFIL ONDŘEJE KARAFIÁTA