AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Vaněk: Zní to jako klišé, ale když tomu nedáš víc, nebudeš lepší než ostatní

V létě oslaví někdejší opora ruské Ufy či tureckého Kayserisporu jednatřicáté narozeniny. Aktuálně je však ve své rodné zemi, dokonce i v městě, kde se připravoval na úspěšnou profesionální kariéru. Osminásobný český reprezentant by rád pomohl během jara Zbrojovce Brno k záchraně mezi tuzemskou elitou. Během podzimu příliš prostoru ve hře nedostal, ale se změnou trenéra se blýská na lepší časy.

„Dosáhl jsem toho poměrně dost, to mi je zatím třicet. Fotbalu jsem obětoval hodně, zůstával jsem i v Jablonci po tréninku na hřišti a pořád si přidával. Po večerech jsem chodil běhat. Zní to jako klišé, ale když tomu nedáš víc, nebudeš lepší než ostatní,“ nechal se slyšet Vaněk v rozhovoru pro aktuálně.cz.

Brno v této sezóně okusilo po letech půstu českou nejvyšší soutěž, ale na jaře bude muset mobilizovat všechny své síly, aby se v ní udrželo. Pomoci k tomu chce právě i zkušený středopolař. „Teď chci Brnu co nejvíce vracet. Proč by se tu nemělo něco podařit jako v Plzni? Limba do ní taky přišel jako zralý fotbalista a nakonec v ní zažil nejlepší období. Je jasné, že když máte u trenéra důvěru, tak se hraje úplně jinak. Dostálek s námi víc mluví, je to příjemnější nejen pro mě,“ poukázal Vaněk na svůj plán ve Zbrojovce a také chválil lepší vztahy se svým novým koučem.

-> PROFIL ONDŘEJE VAŇKA